| Specification | Value |
|---|---|
| Overall Length | 46-3/4" |
| Riding Style | Street |
| Type | Throttle |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Model | Armor Coat |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Style | Pull / Braided / Alternate Length |
| Base Color | Silver |
| Housing Length | 38-3/4" |
| Size | +6" |
| Units | Each |
| Product Name | Cable |
- Attractive stainless steel weave with performance and attitude
- Clear Armor Coat protects chrome and painted surfaces
- Premium chrome fittings
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1999-2007 | Honda | VT600CD Shadow VLX Deluxe |
| 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007 | Honda | VT750DCA Shadow Spirit |
| 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007 | Honda | VT750DC Shadow Spirit |
| 1999-2007 | Honda | VT600C Shadow VLX |
| 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007 | Honda | VT750DCB Shadow Spirit |
- MAP:
- Yes
- Color:
- Chrome