| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Cable |
| Style | Braided / Alternate Length / Push |
| Finish | Chrome |
| Model | Armor Coat |
| Base Color | Silver |
| Housing Length | 37-3/4" |
| Color/Finish | Chrome |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Size | +4" |
| Units | Each |
| Overall Length | 42-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Type | Throttle |
- Attractive stainless steel weave with performance and attitude
- Clear Armor Coat protects chrome and painted surfaces
- Premium chrome fittings
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2008 | Suzuki | M109R2 Boulevard |
| 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023 | Suzuki | M109R Boulevard B.O.S.S. |
| 2006, 2007, 2009, 2010, 2011, 2012 | Suzuki | VZR 1800 Boulevard |
| 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2024 | Suzuki | M109R Boulevard |
| 2017-2019 | Suzuki | Boulevard 1800 M109R |
| 2011-2014 | Suzuki | VZR 1800 Boulevard Z |
| 2008-2009 | Suzuki | VZR 1800 Boulevard N |
| 2008 | Suzuki | M109RZ Boulevard Limited |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Chrome