| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Position | Front Left |
| Style | Racing Series |
| Width | 39,7 mm (1-9/16") / 1-9/16" / 39.7 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Thickness | 7,6 mm (19/64") / 19/64" / 7.6 mm |
| Length | 3-29/32" / 99,2 mm (3-29/32") / 99.2 mm |
| Product Name | Brake Pad |
| Type | Sintered Metal |
| Units | Set of 2 |
- Sintered metal brake pads are developed to give you the most performance and longest life out of your brake system
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002-2004 | Suzuki | RM85 |
| 2003-2004 | Suzuki | RM85L |
| 1996-2001 | Suzuki | RM80 |
| 2002 | Suzuki | RM 85 L |
- Supplier:
- Parts Unlimited