| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Finish | Unfinished |
| Product Name | Ramp |
| Riding Style | UTV / ATV |
| Style | Arched |
| Color/Finish | Unfinished |
| Material | Aluminum |
| Type | Folding |
| Length | 89" |
| Load Capacity | 750 lb |
| Width | 12" |
| Weight | 17 lb |
- Arched ramps fold in half for easy transporting and storage
- Rubber surface on tongue helps keep ramp in place
- Secure strap included
- Do not ride ATV/UTV on ramp at any time.
- Supplier:
- Parts Unlimited