| Specification | Value |
|---|---|
| Decoration | Front Tuck-n-Roll |
| Driver Seat Width | 17" |
| Model | Tripper Fastback |
| Riding Style | Street |
| Fill Material | Foam |
| Type | One-Piece |
| Units | Each |
| Product Name | Seat |
| Base Color | Black |
| Overall Seat Length | 41-1/2" |
| Cover Material | Vinyl |
| Driver Seat Length | 21-1/2" |
| Rear Seat Length | 20" |
| Rear Seat Width | 15" |
- Tapered in back but still offers good passenger comfort
- Offers a super clean, custom style
- Expanded vinyl cover
- Made in the U.S.A.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2013-2014 | Honda | GL1800B Gold Wing F6B |
- Color:
- Black