| Specification | Value |
|---|---|
| Overall Speaker Size | 6-1/2" |
| Type | Amplified |
| Units | Kit |
| Tweeter Diameter | 1" |
| Color/Finish | Silver / Black |
| Continuous Power Handling (RMS) | 200 W |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Full Range |
| Number of Channels | 2 |
| Product Name | Audio Kit |
| For Make | Polaris |
| Riding Style | UTV |
- Kit includes
- 3" radio source unit with AM/FM/Weatherband tuner and built-in bluetooth
- 2 6-1/2" kick panel 200 Watts RMS speakers
- IP66 rated 350 W full-range amplifier capable of running 4 speakers
- Dual amplifier bracket
- Installation kit with 60 A circuit breaker
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018-2020 | Polaris | RZR XP Turbo S |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver