| Specification | Value |
|---|---|
| Closure | Zipper / Buckle |
| Riding Style | Off-Road / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Height | 4" |
| Units | Each |
| Features | Expandable / UV Resistant / Rain Cover Included / Map Pocket |
| Length | 10-1/4" |
| Base Color | Black |
| Product Name | Tank Bag |
| Width | 6-1/2" |
| Material | Polyester |
| Color/Finish | Black |
- Quick release strap system makes for easy attachment and refueling
- Industry leading UltraMax fabric with maximum UV protection
- Bag maintains shape, has reflective piping, and a lined interior
- Reverse coil zippers help keep out dust and dirt, keeping zippers working smoothly
- Adjustable shoulder/tether strap
- Protective base material prevents slipping or marking
- Clear map pocket is touch screen device friendly
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black