| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 52 mm |
| Product Name | Bearing |
| Thickness | 15 mm |
| Type | Triple Seal |
| Inside Diameter | 25 mm |
| Riding Style | Snow |
| Style | Smooth |
| Units | 10 Pack |
- Parts Unlimited has a broad assortment of popular top-quality bearings for many applications
- New triple-seal bearings feature special low temperature grease
- Bearings are rated ABEC #1
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes