| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 32.00 mm |
| Product Name | Seal |
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Material | Rubber |
| Thickness | 10.50 mm |
| Outside Diameter | 44.00 mm |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1982, 1983, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997 | Suzuki | GN 125 |
| 1979-1981 | Suzuki | TS185 |
| 1979-1980 | Suzuki | DS185 |
| 1979-1981 | Yamaha | MX175 |
| 1983 | Yamaha | XT125 |
| 1979-1981 | Yamaha | DT175 |
| 1978-1979 | Yamaha | YZ100 |
| 1979-1981 | Yamaha | DT125 |
| 1980 | Yamaha | IT125 |
| 1976-1979 | Kawasaki | KD175 |
| 1976-1978 | Kawasaki | KE175 |