| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Outside Diameter | 45.00 mm |
| Type | Fork |
| Inside Diameter | 33.00 mm |
| Units | Pair |
| Riding Style | Off-Road / Street |
| Thickness | 11.00 mm |
| Product Name | Seal |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1987-2015 | Yamaha | TW200 |
| 1990-2012 | Yamaha | TW 200 Trailway |
| 1988-1990 | Yamaha | XV 250 V-Star |
| 1988-1990 | Yamaha | XV 250 Virago |
| 1988-1990 | Yamaha | XV250 Route 66 |
| 1983-1992 | Yamaha | YZ80 |
| 1985-1988 | Yamaha | BW200 |
| 1988 | Yamaha | BW350 |
| 1987 | Yamaha | SRX250 |
| 2012-2016 | Yamaha | Xenter 125 |
| 2012-2016 | Yamaha | Xenter 150 |
| 1984-1985 | Kawasaki | KX80 |