| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Outside Diameter | 45.00 mm |
| Thickness | 8.00 mm / 10.50 mm |
| Units | Pair |
| Inside Diameter | 30.00 mm |
| Product Name | Seal |
| Type | Fork |
| Riding Style | Street |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2011-2014 | Honda | SH150i |
| 2011-2013 | Yamaha | XV250 V Star 250 |
- Supplier:
- Parts Unlimited