| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Rubber / NOK Anti-Stiction |
| Thickness | 11.00 mm |
| Product Name | Seal |
| Outside Diameter | 46.00 mm |
| Riding Style | Street |
| Inside Diameter | 33.00 mm |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2009-2012 | Yamaha | YW125 Zuma 125 |
| 2002-2010 | Kymco | Bet & Win 150 |
| 2009 | Kymco | Super 8 50 |
| 2002-2004 | Kymco | Bet & Win 125 |
| 2000-2025 | Kawasaki | KX65 |
| 1982-1983 | Kawasaki | KZ440D LTD Belt |
| 1982-1983 | Kawasaki | KZ440A LTD |
| 1984 | Kawasaki | KZ 440 D Ltd |
| 1982 | Kawasaki | KZ440B/G |
| 1982-1984 | Kawasaki | KZ 440 G |
| 1983-1984 | Kawasaki | KZ 440 B |
| 1984 | Kawasaki | KZ 440 A Ltd |
| 1986 | Honda | CMX250CD Rebel Ltd |
| 2000-2004 | Honda | NSS250 Reflex |
| 2001-2004 | Honda | NSS250A Reflex ABS |
| 2000 | Honda | NSS250A Reflex |
| 1995 | Honda | CA125 Rebel |
| 1981-1983 | Honda | CM250C Custom |
| 1982-1983 | Honda | CM250D |
- Supplier:
- Parts Unlimited