| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 35.00 mm |
| Riding Style | Street |
| Outside Diameter | 46.00 mm |
| Material | Rubber |
| Thickness | 11.00 mm |
| Units | Pair |
| Product Name | Seal |
| Type | Fork |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1969-1972 | Honda | CL450K Scrambler |
| 1968-1970 | Honda | CB450 |
| 1969-1970 | Honda | CB750 Nighthawk |
- Supplier:
- Parts Unlimited