| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Pair |
| Type | Fork |
| Outside Diameter | 48.00 mm |
| Product Name | Seal |
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Inside Diameter | 35.00 mm |
| Thickness | 10.50 mm |
| Material | Rubber |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1972-1975 | Kawasaki | H1 Mach III |
| 1975 | Kawasaki | KX400 |
| 1986-1991 | Kawasaki | KX80 |
| 1972-1975 | Kawasaki | H2 Mach IV |
| 1974-1975 | Kawasaki | KX250 |
| 1979 | Yamaha | RD400 |