| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 37.00 mm |
| Outside Diameter | 48.00 mm |
| Thickness | 10.50 mm |
| Type | Fork |
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Product Name | Seal |
| Material | Rubber |
| Units | Pair |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1979-1981 | Yamaha | XS1100S Special |
| 1980-1981 | Yamaha | XS1100L Mid-Special |
| 1979 | Yamaha | XS 1100 L Midnight Special |
| 1979-1980 | Husqvarna | CR125 |
| 1978-1980 | Honda | CR250R |
- Supplier:
- Parts Unlimited