| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Seal |
| Material | Rubber |
| Thickness | 11.00 mm |
| Outside Diameter | 52.00 mm |
| Inside Diameter | 38.00 mm |
| Units | Pair |
| Riding Style | Street |
| Type | Fork |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1986-2005 | Kawasaki | VN750A Vulcan 750 |
| 1985-1986 | Kawasaki | ZL900A Eliminator |
| 1987 | Kawasaki | ZL1000 Eliminator |
| 1985 | Kawasaki | VN700A Vulcan |
- Supplier:
- Parts Unlimited