| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Fork |
| Product Name | Seal |
| Material | Rubber / NOK Anti-Stiction |
| Inside Diameter | 40.00 mm |
| Outside Diameter | 52.00 mm |
| Thickness | 9.50 mm / 8.00 mm |
| Units | Pair |
| Riding Style | Street |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1995-1998 | Aprilia | Pegaso 650 |
| 2002-2010 | Aprilia | RS 50 |
| 1988-1990 | Ducati | Sport 750 |
| 1989-1994 | Ducati | Sport 1000 |
| 1996-1997 | Ducati | Monster 750 |
| 1993-1994 | Ducati | Multistrada 1000 |
| 1987-1993 | Moto Guzzi | California III |
| 1984-1993 | Moto Guzzi | LeMans 1000 |
| 2010-2012 | Moto Guzzi | V7 Racer |
| 1992-2010 | Honda | RS125R |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes