| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 40.00 mm |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 9.50 mm / 10.50 mm |
| Outside Diameter | 52.00 mm |
| Material | Rubber |
| Product Name | Seal |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1991-1997 | Ducati | SS Supersport 600 |
| 1993-1999 | Ducati | Monster 600 |
| 1991-1997 | Ducati | SS Supersport 750 |
| 1993-1997 | Ducati | Monster 900 |
| 1998-1999 | Ducati | Monster 750 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes