| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 53.80 mm |
| Type | Fork |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 9.60 mm / 11.60 mm |
| Inside Diameter | 43.00 mm |
| Units | Pair |
| Material | Rubber |
| Product Name | Seal |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2011-2019 | Aprilia | RSV4 1000 R Factory |
| 2012-2013 | Aprilia | Tuono V4 R APRC |
| 2011-2013 | Aprilia | RSV4 1000 APRC |
| 2015-2017 | Aprilia | Tuono V4 1100 Factory ABS |
| 2018-2019 | Aprilia | Tuono V4 1100 Factory |
| 2011-2013 | Aprilia | Dorsoduro 1200 |
| 2011, 2014 | Aprilia | Tuono V4 R |
- MAP:
- Yes