| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 54.00 mm |
| Type | Fork |
| Product Name | Seal |
| Thickness | 9.50 mm |
| Inside Diameter | 43.00 mm |
| Material | Rubber |
| Riding Style | Off-Road |
| Units | Pair |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1992-1994 | Honda | CR250R |
| 1992-1994 | Honda | CR500R |
| 1992-1993 | Honda | CR125R |
- Supplier:
- Parts Unlimited