| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Rubber / NOK Anti-Stiction |
| Outside Diameter | 55.00 mm |
| Thickness | 10.50 mm / 9.50 mm |
| Type | Fork |
| Product Name | Seal |
| Inside Diameter | 43.00 mm |
| Riding Style | Street |
| Units | Pair |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2001-2005 | Kawasaki | ZRX1200 |
| 2006 | Kawasaki | ZRX 1200 R |
| 2002-2005 | Kawasaki | ZZR1200 |
| 2012 | Ducati | Monster 696 ABS |
| 2012 | Ducati | Monster 796 |
| 2010, 2012 | Honda | VFR1200F DCT |
| 2011 | Honda | VFR1200F Automatic |
| 2010-2012 | Honda | VFR1200F |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes