| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Fork |
| Outside Diameter | 57.00 mm |
| Units | Pair |
| Product Name | Seal |
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Material | Rubber |
| Thickness | 11.00 mm |
| Inside Diameter | 45.00 mm |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1997-2001 | Honda | GL1500G Valkyrie |
| 1993-1999 | Honda | CBR900RR |
| 1989-1991 | Honda | CR500R |
| 1989-1991 | Honda | CR250R |
| 1990-1991 | Honda | CR125R |
| 1989-1994 | Husqvarna | WR 125 |
| 1995-1996 | Husqvarna | WR125 |
| 1992-1994 | Husqvarna | CR 250 |
| 1992-1997 | Husqvarna | TE 610 |
| 1998-2000 | Husqvarna | TE610 |
| 1992-1994 | Husqvarna | CR 360 |
| 1992-1994 | Husqvarna | WR 250 |
| 1989-1994 | Husqvarna | CR 125 |
| 1992-1997 | Husqvarna | TC 610 |
| 1992-1994 | Husqvarna | WR 360 |
| 1998-2000 | Husqvarna | TC610 |
| 1995-1996 | Husqvarna | CR125 |
| 1991-1998 | Suzuki | RMX250 |
| 1991-1995 | Suzuki | RM125 |
| 1991-1995 | Suzuki | RM250 |
- Supplier:
- Parts Unlimited