| Specification | Value |
|---|---|
| Material | NOK Anti-Stiction / Rubber |
| Thickness | 8.50 mm / 11.00 mm |
| Units | Pair |
| Product Name | Seal |
| Outside Diameter | 58.00 mm |
| Riding Style | Off-Road / Street |
| Inside Diameter | 45.00 mm |
| Type | Fork |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1996 | Husqvarna | TE 410 |
| 1995-1996 | Husqvarna | CR 250 |
| 1995-1996 | Husqvarna | WR125 |
| 1995-1997 | Husqvarna | WR 250 |
| 1995-1996 | Husqvarna | TE 350 |
| 1995-1996 | Husqvarna | TC 610 |
| 1995-1996 | Husqvarna | CR125 |
| 1995-1996 | Husqvarna | WR 360 |
| 1995-1999 | KTM | 125 EXC |
| 1995-1999 | KTM | 125 EGS |
| 1999 | KTM | 125 SX |
- Supplier:
- Parts Unlimited