| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Inside Diameter | 46.00 mm |
| Material | Rubber / NOK Anti-Stiction |
| Thickness | 10.50 mm |
| Units | Pair |
| Outside Diameter | 58.10 mm |
| Product Name | Seal |
| Type | Fork |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1998-2001 | Kawasaki | ZX900 Ninja ZX-9R |
| 2000-2002 | Kawasaki | ZX600 Ninja ZX-6R |
- MAP:
- Yes