| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Seal |
| Outside Diameter | 58.50 mm |
| Thickness | 11.60 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Units | Pair |
| Inside Diameter | 46.00 mm |
| Material | Rubber |
| Type | Fork |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2007-2012 | Suzuki | RMZ250 |
| 2005-2012 | Suzuki | RMZ450 |
| 2015-2019 | Suzuki | RMX450Z |
| 2002-2007 | Suzuki | RM250 |
- MAP:
- Yes