| Specification | Value |
|---|---|
| Thickness | 11.50 mm / 10.50 mm |
| Type | Fork |
| Inside Diameter | 46.00 mm |
| Material | Rubber |
| Product Name | Seal |
| Units | Pair |
| Outside Diameter | 58.00 mm |
| Riding Style | Off-Road |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1989 | Kawasaki | KX125 |
| 1989 | Kawasaki | KX500 |
| 1989 | Kawasaki | KX250 |
| 2000-2007 | Honda | XR650R |
| 1989 | Suzuki | RM125 |
- Supplier:
- Parts Unlimited