| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 49.00 mm |
| Material | Rubber |
| Units | Kit |
| Product Name | Seal |
| Riding Style | Off-Road |
| Type | Fork |
| Outside Diameter | 60.50 mm - 64.00 mm |
| Thickness | 5.00 mm / 10.50 mm |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2019-2024 | Honda | CRF450X |
| 2017-2024 | Honda | CRF450R |
| 2019-2024 | Honda | CRF250RX |
| 2014-2024 | Honda | CRF250R |
| 2017-2024 | Honda | CRF450RX |
| 2015-2025 | Suzuki | RMZ450 |
- MAP:
- Yes