| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 49.00 mm |
| Thickness | 11.00 mm |
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Material | NOK Anti-Stiction / Rubber |
| Product Name | Seal |
| Units | Pair |
| Type | Fork |
| Outside Diameter | 60.00 mm |
- High-quality replacement fork seals
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2000-2007 | Suzuki | DR-Z400 |
| 2000-2007 | Suzuki | DR-Z400E |
| 2015-2025 | Suzuki | RMZ450 |
| 1996-2000 | Suzuki | RM250 |
| 1996-2000 | Suzuki | RM125 |
| 2019-2025 | Honda | CRF450X |
| 2017-2025 | Honda | CRF450R |
| 2015-2025 | Honda | CRF250R |
| 2019-2025 | Honda | CRF250RX |
| 2017-2025 | Honda | CRF450RX |
| 2021-2025 | Kawasaki | KX450X |
| 2015-2021 | Kawasaki | KX450F |
| 2025 | Kawasaki | KX250 |
| 2022 | Kawasaki | KX 450 F |
| 2025 | Kawasaki | KX250X |
- MAP:
- Yes