| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Helmet Bag |
| Riding Style | Street |
| Features | Off-Road Helmets / Open Face Helmets / Full Face Helmets |
| Closure | Zipper |
| Width | 12" |
| Height | 14" |
| Length | 22" |
| Units | Each |
| Material | Nylon |
| Base Color | Black |
| Inner Lining | Sherpa Fur |
- Water-resistant nylon
- Large size to store most open-face or full-face helmets
- Off-road helmets will fit with visors removed
- Constructed with noncorrosive zippers
- Sherpa-type liner to protect helmet's finish
- Measures: 22"L x 12" W x 14"H
- Made in the U.S.A.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black