| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Height | 3-1/4" |
| Mirror Head Width | 5" |
| Mirror Style | AX |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Length | 6" |
| Stem Style | Long |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Mirror |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mirror Curvature | Convex |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left |
| Units | Each |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Material | Plastic |
| Type | Side View |
- Popular wide-angle convex mirror delivers big picture from a small mirror
- Lens size 5" x 3-1/4"
- Sleek black housing
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black