| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Mirror Head Width | 4-3/4" |
| Mirror Style | Mini / Classic |
| Mirror Head Height | 2-3/4" |
| Mounting Position | Left / Right |
| Stem Length | 5-1/2" |
| Units | Each |
| Mirror Head Shape | Oval |
| Riding Style | Street |
| Mounting Location | Handlebar |
| Type | Side View |
| Mounting Style | Screw-In |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Curvature | Flat |
- Classic, Harley-Davidson style mirror in liquid chrome finish
- Stem length adjusts to 5-1/2"
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver