| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black / Matte |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
| Mirror Head Width | 5-1/4" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Units | Each |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Height | 3" |
| Mirror Style | GX |
| Stem Length | 5" |
| Type | Side View |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Material | Plastic |
| Mounting Position | Left |
| Mounting Location | Handlebar |
- Perfect as an OE replacement mirror
- Glass radius 1200R
- Wide angle lens
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black