| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Position | Right / Left |
| Mirror Head Height | 2-1/2" |
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Head Width | 4-1/2" |
| Units | Each |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Mirror Style | Mini |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Curvature | Flat |
| Stem Length | 4-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
- Mirror gives a classic, custom and aggressive look to any bike
- Universal stem fits left or right side (except Yamaha reverse thread)
- Lens features 1200R glass radius
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver