| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Curvature | Convex |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Head Width | 4-1/2" |
| Mounting Position | Left / Right |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Color/Finish | Black |
| Mounting Location | Roll Cage |
| Product Name | Mirror |
| Riding Style | UTV |
| Stem Length | 3" |
| Units | Each |
| Mirror Head Height | 7-1/2" |
| Type | Side View |
- Includes heavy duty bracket for 1-3/4" roll bar
- Shatter resistance convex mirror
- Fits 1-3/4" and 2" roll bar
- 3/8" diameter metal stem
- OE quality
- Universal
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black