| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Material | Aluminum |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Head Height | 5.31" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Stem Length | 5.16" |
| Units | Each |
| Type | Side View |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Mirror Head Width | 3.35" |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Position | Left |
- Replacement mirrors for popular models
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2007-2008 | Kawasaki | ZX600 Ninja ZX-6R |
| 2007-2008 | Kawasaki | Ninja ZX-6 RR |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Matte