| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Height | 5.67" |
| Stem Length | 5.24" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Right |
| Units | Each |
| Mounting Location | Handlebar |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Mirror Head Width | 3.07" |
| Type | Side View |
| Material | Aluminum |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Riding Style | Street |
- Replacement mirrors for popular models
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2004-2007 | Honda | CBR1000RR |
| 2003-2006 | Honda | CBR600RR |
- MAP:
- Yes
- Color:
- Matte