| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street |
| Material | Aluminum |
| Stem Length | 5.39" |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Height | 5.39" |
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Head Width | 3.15" |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Mounting Position | Right |
- Replacement mirrors for popular models
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1992-2002 | Kawasaki | ZX600 Ninja ZX-6 |
| 2003-2004 | Kawasaki | ZZR 600 |
- Color:
- Black