| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Shape | Round |
| Product Name | Mirror |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Position | Left |
| Units | Each |
| Type | Side View |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mirror Head Width | 4-1/4" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Curvature | Flat |
| Stem Length | 4.53" |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Height | 5.83" |
| Riding Style | Street |
- Replacement mirrors for popular models
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1988-1997 | Suzuki | GSX600F Katana |
- Color:
- Black