| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 20 mm |
| Outside Diameter | 47 mm |
| Type | Double Seal |
| Product Name | Bearing |
| Riding Style | ATV / Off-Road / Street / UTV / Snow |
| Thickness | 14 mm |
| Units | Each |
| Style | Smooth |
- Bearings are rated ABEC #1
- Top-quality bearings and seals