| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 37 mm (1,46") |
| Riding Style | Snow / UTV / Adventure Touring / Dual-Sport / ATV / Street / Off-Road |
| Style | Double Seal |
| Thickness | 12 mm |
| Inside Diameter | 12 mm (0,47") |
| Units | Each |
| Product Name | Bearing |
- Top-quality bearings and seals
- Bearings are rated ABEC #1
- Supplier:
- Parts Unlimited