| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Off-Road / Snow / UTV / Adventure Touring / Dual-Sport / ATV / Street |
| Outside Diameter | 42 mm (1,65") |
| Product Name | Bearing |
| Inside Diameter | 15 mm (0,59") |
| Units | Each |
| Thickness | 13 mm |
| Style | Double Seal |
- Top-quality bearings and seals
- Bearings are rated ABEC #1
- Supplier:
- Parts Unlimited