| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | ATV / Street / Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road / UTV / Snow |
| Units | Each |
| Outside Diameter | 40 mm (1,57") |
| Product Name | Bearing |
| Inside Diameter | 17 mm (0,67") |
| Style | Double Seal |
| Thickness | 12 mm |
- Top-quality bearings and seals
- Bearings are rated ABEC #1