| Specification | Value |
|---|---|
| Style | Double Seal |
| Thickness | 14 mm |
| Riding Style | Snow / UTV / Street / ATV / Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road |
| Inside Diameter | 17 mm (0,67") |
| Outside Diameter | 47 mm (1,85") |
| Units | Each |
| Product Name | Bearing |
- Top-quality bearings and seals
- Bearings are rated ABEC #1
- Supplier:
- Parts Unlimited