| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 52 mm (2,05") |
| Riding Style | ATV / UTV / Off-Road / Snow / Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
| Style | Double Seal |
| Units | Each |
| Product Name | Bearing |
| Thickness | 15 mm |
| Inside Diameter | 20 mm (0,79") |
- Top-quality bearings and seals
- Bearings are rated ABEC #1