| Specification | Value |
|---|---|
| Style | Double Seal |
| Outside Diameter | 62 mm (2,44") |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street / UTV / Off-Road / Snow / ATV |
| Inside Diameter | 25 mm (0,98") |
| Thickness | 17 mm |
| Product Name | Bearing |
| Units | Each |
- Top-quality bearings and seals
- Bearings are rated ABEC #1
- Supplier:
- Parts Unlimited