| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Bearing |
| Riding Style | Off-Road / Snow / UTV / Adventure Touring / Dual-Sport / Street / ATV |
| Inside Diameter | 30 mm (1,18") |
| Units | Each |
| Style | Double Seal |
| Outside Diameter | 62 mm (2,44") |
| Thickness | 16 mm |
- Top-quality bearings and seals
- Bearings are rated ABEC #1