| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Off-Road / UTV / Snow / ATV / Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Inside Diameter | 32 mm (1,26") |
| Outside Diameter | 58 mm (2,28") / 2.28" / 58 mm |
| Material | Rubber / Stainless Steel |
| Product Name | Bearing |
| Thickness | 13 mm (0,51") / 0.51" / 13 mm |
| Type | Wheel |
| Style | Double Seal |
| Units | Each |
- Single row deep groove ball bearing
- Double rubber seal
- Bearings are rated ABEC #1
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes