| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Mounting Width | 8-5/8" |
| Straight Line Length | 26-1/8" |
| Units | Kit |
| Features | Chrome License Plate Frame / Pre-Drilled |
| Material | 3-D Composite |
| Product Name | Fender |
| Outside Mounting Width | 9-1/16" |
| Color/Finish | Unfinished |
| Height | 9-7/8" |
| Contour Length | 32-3/4" |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Style | Custom |
| Finish | Raw |
| Model | The Fix |
- Frenched-in license plate bracket with LED lights
- Lightning Bolt kits include two pairs of red/red LED multi-function lighting
- 3-D molded composite material
- Raw finish ready for paint
- Bolt-on installation with factory hardware
- Made in the USA
- May fit FXDF models if equipped with OEM rear fender bracket for FXLR.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2020-2021 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 114 |
| 2022-2023 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
- Supplier:
- Parts Unlimited