| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Snow / Street / UTV / Watercraft / Off-Road / ATV |
| Style | Light Weight |
| Width | 93" / 236 cm (93") |
| Length | 46" |
| Measurement System | SAE |
| Material | Plastic |
| Application | Multi Functional |
| Depth | 9/32" |
| Product Name | Floor Mat |
| Units | Each |
- 9/32" thick lightweight and easy-to-clean mat protects floors from damage
- Reduced noise and vibration; mat is easy to cut when fitting
- Sold in 46" x 93" roll; covers approximately 30 square feet
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black