| Specification | Value |
|---|---|
| Application | Engine |
| Product Name | Spark Plug Socket |
| Drive Size | 3/8" |
| Riding Style | ATV / Off-Road / Watercraft / Adventure Touring / Dual-Sport / Snow / Street / UTV |
| Attachment Size | 18 mm |
| Measurement System | Metric |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome |
| Overall Length | 2-9/16" |
- Socket openings are designed to reduce fastener rounding
- Large stamping for quick identification
- Color:
- Chrome